pre2
طراحی شخصیت, برای پروژه ی بین المللی Kampion

پروژه ی بین المللی Kampion، مجموعه ای از طراحی شخصیت, و تصویرسازی از ستارگان فوتبال جهان است که در قالب چند پکیج کارت بازی ارائه می شود. نکته ی منحصر به فرد این پروژه ، همکاری تعدادی از تصویرسازان از سراسر جهان است، که هر کدام با سبک شخصی خود اقدام به طراحی شخصیت, مورد نظر خود کرده اند. تنوع سبک اجرایی هر کدام از تصویرسازان باعث به وجود آمدن نتایجی دیدنی شده است.

از من نیز در زمستان سال ۹۳ برای همکاری با این پروژه دعوت شد، تصویر سازی از فوتبالیست ها و حضور تصویرگران حرفه ای از سراسر جهان، انگیزه ی خوبی برای قبول این پیشنهاد بود.موقعیتی مناسب برای تصویرسازی از فوتبالیست های محبوبم. که البته بعد از اعلام پذیرش همکاری با این پروژه متوجه شدم که  متاسفانه فوتبالیست های محبوبم قبلا تصویرسازی شده بودند و به ناچار از بین بازیکنان پیشنهادی «Júlio_Baptista»  را انتخاب کردم! (لازم به توضیح است که برای یک طرفدار فوتبال ایتالیا و آلمان، طراحی یک برزیلی چندان خوشایند نیست !)

تصاویر متعددی در اینترنت از چهره ی باپتیستا وجود دارد، که بعضا شباهت زیادی به هم ندارند! ترجیحم این بود که وی را در لباس باشگاه «آ .اس .رم»طراحی کنم وبه هر ترتیب تصویر سازی از چهره ی این بازیکن برزیلی را شروع کردم و نتیجه چیزی شد که در ادامه مشاهده می کنید.

نکته ی دیگری که در مورد این پروژه جالب توجه است ، رعایت حقوق مالکیت لوگوها، پرچم ها و دیگر علایم به کار رفته در آن است ، به طوریکه لوگوی باشگاه ها بایستی طوری باز طراحی شود که علاوه بر عدم شباهت ، برای بیننده  لوگوی اصلی را تداعی کند.

طراحی شخصیت

از طرفی ازاسامی واقعی بازیکنان نیز برروی کارت ها استفاده نمی شود و به هر بازیکن، در این مجموعه نام جدیدی تعلق می گیرد که بر گرفته از لقب وی است، به عنوان نمونه «Júlio_Baptista» در این مجموعه با نامBeelzebub نامگذاری شده که در انجیل و منابع مسیحیت نام دیگر شیطان است!

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.