pre2
طراحی شخصیت تبلیغاتی،برای پروژه ی  وبسایت میلوژی

طراحی شخصیت تبلیغاتی،پروژه ی میلوژی

به واسطه ی بازیگونه بودن(Gamification) وبسایت میلوژی،نیاز به حضور یک شخصیت تبیغاتی که کاربر را از ابتدا در مراحل مختلف عضویت ،همراهی کند احساس می شد.

طراحی شخصیت تبلیغاتی،پروژه ی میلوژی

کاراکتری که قرار است از طریق حضور او به نیازهای اطلاعاتی کاربر پاسخ داده شود می بایست ظاهری موجه و قابل اعتماد داشته باشد ،به همین دلیل طراحی شخصیت در شمایل یک پروفسور مدنظر قرار گرفت که به تبعیت از ویژگی های ظاهری شناخته شده پروفسورها در انیمیشن ها و فیلم ها ، نوعی ژولیدگی و بی خیالی در توجه به ظاهرش داشته باشد. تخت بودن سبک طراحی کاراکتر(Flat Design) ، عدم پرداخت به جزئیات و اغراق در تصویرسازی هم از اهداف اولیه بود.  البته مانند دیگر موارد طراحی شخصیت تبلیغاتی در صورت لزوم ،قابلیت پرداختن به جزئیات و اضافه کردن اعضای دیگر بدن نیز وجود دارد.

پس ازطراحی چندین اتود دارای خصوصیات مورد نظر ،که در تصویر بالا مشاهده می شود ،در نهایت کاراکتر شماره ی ۳ تصویر، برای این پروژه انتخاب شد و به این ترتیب «پروفسور ِ میلوژی»  خلق گردید.

حالا که «پروفسور» برای همکاری با پروژه با ما همراه شد، علاوه بر فیگور اصلی ،مانند بسیاری از پروژه های طراحی شخصیت تبلیغاتی ،نیاز به طراحی حالت های مختلف چهره اش بود که در مواقع لزوم به اقتضای نیاز کاربر از آنها استفاده شود. شادی، غم ،تفکر و هیجان زدگی حالاتیست که در روند راهنمایی های پروفسور با توجه به شرایط، برای کاربر به نمایش در می آید.

در گام بعدی نیاز به وجود یک همکار برای «پروفسور» که در تعامل با او بتواند اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر بگذارد، نیز احساس شد که روال طراحی شخصیت دوم برای این پروژه ،در مطلب بعدی تشریح خواهد شد.

دیگر پروژه های طراحی شخصیت تبلیغاتی را نیز در گالری ببینید.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.